انتخاب رنگ مناسب برای حمام و دستشویی

ابتدا احساسات خود را کشف کنید
و سپس رنگ خود را انتخاب کنید

رنگ حمام و دستشویی

Living Room Colors

رنگ حمام و دستشویی

به دلایل واضح حمام ها فضاهای بسیار شخصی هستند. بنابراین اگرچه ممکن است کمی عجیب به نظر برسد ، هنگامی که به فکر تغییر دکوراسیون این فضا هستید ، باید یک سوال مهم را از خود بپرسید: چگونه از دستشویی یا حمام استفاده می کنید؟ منظور ما واقعاً فکر کردن در مورد چگونگی و زمان گذراندن وقت خود در این اتاق است. به عنوان مثال ، آیا شما هنگام صبح که عجله دارید به فضایی برای بیدار کردنتان احتیاج دارید؟ آیا به دنبال یک فضای آبگرم مانند هستید که بتوانید هنگام خیس شدن در وان ، استرس را ذوب کند؟ یا آیا شما به یک فضای آرام هنگام صبح برای استراحت در وان ، نیاز دارید؟ پاسخ های شما به این سوالات ، به شما در انتخاب رنگ حمام کمک می کند. اگر بدانید که از چه نوع احساسی پیروی می کنید ، انتخاب رنگ کمی آسان تر است.

رنگ حمام و دستشویی

برنزه کدر

برنزه کدر

نارنجی همیشه بهار

نارنجی همیشه بهار

رنگ ذغالی

ذغالی

طوسی روشن

طوسی روشن

آبی دریایی

آبی دریایی

سفید خامه ای

سفید خامه ای

رنگ سفید حمام و دستشویی

Bathroom Colors

رنگ حمام و دستشویی

سفید خامه ای

سفید منعکس کننده پاکیزگی، خلوص و سکون در محیط است. رنگ سفید نشان دهنده صلح، بی گناهی و تنهایی است. این رنگ بی رنگ از مرزهای خود فرارتر می رود و فضا را درخشان تر، روشن تر و گسترده تر می کند. سفید سمبل سادگی است و قرار گرفتن در فضای سفید هر گونه شدت، هیجان و تحریک را از بین می برد. همچنین رنگ سفید برای افرادی که ترس از فضاهای تنگ و کوچک دارند مناسب است. بنابراین سفید برای محیط های کوچکی مانند حمام و سرویس بهداشتی بهترین رنگ شناخته شده است.این رنگ مانند یک بوم سفید فضایی برای تمامی ایده های طراحی داخلی مانند نورپردازی، عناصر داخلی و اکسسوری فراهم می آورد. اما سفید تنها یک رنگ بی رنگ نیست. طیف های مختلف سفید مانند عاجی، مرواریدی، خامه ای، کرمی و... محیط حمام و سرویس بهداشتی را از سردی خارج می کند و به آن رنگ و لعاب می بخشد. سفید را می توان با هر رنگی جفت کرد. برای یک طراحی تجملی می توان سفید خامه ای را با طلایی، طوسی روشن یا زرد عسلی ترکیب کرد. اما برای ساختن محیطی پرانرژی تر و شاداب تر بهتر است سفید را با صورتی روشن، قرمز، نارنجی روشن یا سبز لیمویی ترکیب کرد. ترکیب سفید و سبز آبی روشن آرامش و راحتی بیشتری به حمام و سرویس بهداشتی می بخشد.

رنگ آبی حمام و دستشویی

Bathroom Colors

رنگ حمام و دستشویی

آبی دریایی

آبی رنگ آسمان و دریاست. نماد آرامش، پرورش و تسکین. رنگ آبی نزدیکترین ارتباط را با آب دارد به همین علت مناسب ترین رنگ برای حمام و سرویس بهداشتی نسبت به سایر بخش های خانه محسوب می شود. آبی روشن موجب کاهش درد می شود و به تنظیم فشار خون و ضربان قلب کمک می کند. آبی رنگی سرد است و اندکی فضا را سردتر می کند. بنابراین می توان از سایه های گرمتر آبی مانند ارغوانی یا نیلی روشن برای حمام و سرویس استفاده کرد. رنگ آبی شامل سایه های بسیار متنوعی است و پتانسیل بالایی در ترکیب شدن با سایر رنگ ها به خصوص خاکستری، سفید، متالیک و رنگ های خنثی زمینی دارد. به همین خاطر هیچ گاه محبوبیت خود را از دست نمی دهد. طیف های تیره تر آبی مانند آبی دریایی، آبی سیر و آبی رویال در حمام و سرویس بهداشتی های کوچک فضایی شیک و خوش طرح ایجاد می کنند. این رنگ ها در کنار لوازم و عناصر بهداشتی سفید نمایی برجسته و قابل توجه به خود می گیرند. اما طیف های روشن تر آبی مانند ارغوانی و آبی باروتی سایه های قوی تری در محیط ایجاد می کنند و کشش بصری بیشتری را موجب می شوند. ترکیب سایه های مختلف آبی و طوسی عمق و بعد بیشتری به فضا می دهند و احساسی شبیه به یک افق ابری را تداعی می کنند. دیوارهای آبی و کفپوش های سرامیکی آبی طرح دار در کنار کابینت و سینک سفید از زیبارین طراحی های حمام و سرویس بهداشتی محسوب می شود.

رنگ طوسی حمام و دستشویی

Bathroom Colors

رنگ حمام و دستشویی

طوسی روشن

طوسی رنگی خنثی و القا کننده حس استقلال، جدایی و تنهایی است. در عین حال طوسی روشن موجب کاهش تنش و اضطراب می شود و آرام بخش است. رنگ طوسی را می توان برای هر سبکی از طراحی داخلی؛ از سنتی و صنعتی تا مدرن و کلاسیک به کار برد. طوسی روشن حمام و دستشویی را روشن تر و بازتر جلوه می دهد. حمام و سرویس بهداشتی طوسی با هر اندازه ای، و تزیین شده با عناصر طبیعی و خنثی، یکی از مهم ترین ضروریات زندگی روزمه را فراهم می آورد؛ آرامش. طوسی را می توان کمی رنگ دار نمود و تناژ سردی و گرمی به آن اضافه کرد و تاثیرات منفی آن را کاهش داد. این رنگ را می توان در کنار بسیاری از رنگ های دیگر به کار برد. طوسی با جذب نیروی رنگ های مجاور ضدیت آن ها را تبدیل به سازگاری می کند. اگر از رنگ های گرم در مجاورت طوسی استفاده می شود بهتر است از سایه های گرم خاکستری (پایه زرد) استفاده شود. و تناژهای سرد طوسی (پایه آبی) در مجاورت رنگ های سرد قرار گیرند. در حمام و دستشویی های مدرن می توان طوسی روشن را در کنار سنگ های طوسی طرح دار و عناصر و اکسسوری های استیل قرار داد و فضایی شیک و جذاب به وجود آورد. همچنین ترکیب دیوار های طوسی طرح دار و کابینت خاکستری تیره در کنار مقدار کمی از یک رنگ گرم و تند مانند قرمز فضای حمام را پر هیجان تر و پر انرژی تر می کند.

رنگ حمام و دستشویی

Bathroom Colors

رنگ حمام و دستشویی

ذغالی

رنگ ذغالی رنگ تطبیق پذیری و وقار است. این رنگ ارتباط نزدیکی با رنگ مشکی دارد و ویژگی های این رنگ را دارا می باشد. انتخاب رنگ ذغالی برای محیط های بهداشتی ممکن است کمی پر ریسک به نظر برسد و مطابق سلیقه عموم نباشد اما می تواند ظاهر حمام وسرویس را بسیار سطح بالا، حرفه ای و خلاقانه نشان دهد. مشکی و ذغالی رنگ سبک های مدرن در طراحی دکوراسیون هستند و فضا را شیک، تجملاتی و مدرن می کنند. هنگامی که این رنگ با عناصر گرم ترکیب شود یا در کنار چوب طبیعی و فلزهای استیل و برنج قرار گیرد برجسته تر و جذاب تر می شود. هر چند که رنگ ذغالی فضا را کمی بسته تر و کوچک تر می کند اما می توان با نورپردازی مناسب و استفاده از آینه های بزرگ و تزیین با گل و گیاه این ضعف را برطرف کرد. به کار بردن این رنگ برای کسانی که ترس از فضاهای بسته و کوچک دارند یا به افسردگی دچار هستند انتخاب هوشمندانه ای نیست. رنگ ذغالی هنگامی که با سایه های طوسی روشن، سفید و زرد اخرایی ترکیب می شود فضای حمام و سرویس بهداشتی را دنج و چشم نواز می کند. همچنین زمانی که ذغالی با رنگ هایی مانند بژ، برنز و طلایی جفت می شود جلوه ای برجسته تر و شیک تر پیدا می کند.

رنگ حمام و دستشویی

Bathroom Colors

رنگ حمام و دستشویی

نارنجی همیشه بهار

نارنجی رنگ گرما، انرژی و فعالیت است. رنگی به شدت محرک است و خاصیت ضد افسردگی دارد. انتخاب نارنجی برای حمام و سرویس بهداشتی ممکن است کمی عجیب به نظر برسد اما برای افرادی که می خواهند روز خود را با انرژی، تحرک و شادابی بیشتری شروع کنند نارنجی بهترین رنگ است. نارنجی تداعی کننده محیطی گرم و آفتابی است و بهترین رنگ برای خانه های مناطق سردسیر می باشد. هنگام استفاده از نارنجی در فضای حمام و سرویس باید به این نکته دقت داشت که نارنجی روشن و پررنگ فضا را کمی سنگین و حجیم می کند و در بعضی افراد ممکن است سبب بروز پرخاش یا خشونت شود. بنابراین بهتر است به صورت محدود از آن استفاده شود، یا آن را در کنار اکسسوری ها و عناصر ساده به کار برد تا از شلوغی و سنگینی محیط بکاهد. همچنین نارنجی تیره فضای سرویس را کمی کوچک تر جلوه می دهد. اما نارنجی روشن فضاهای کم نور را روشن تر می کند. سایه های کمرنگ نارنجی را می توان به مقدار بیشتر و به عنوان یک رنگ زمینه خنثی استفاده کرد و با بسیاری از رنگ های دیگر ترکیب کرد. به جای استفاده از نارنجی تند در فضای حمام می توان از سایه های آرام تر نارنجی مانند هلویی استفاده کرد. نارنجی هلویی پاستلی فضا را به اندازه کافی روشن می کند و مانع از ایجاد حس سنگینی در محیط می شود و برای حمام های کوچک بسیار مناسب است. این رنگ در کنار عناصر طلایی یا برنجی تاثیر به سزایی در زیبایی و برجسته کردن فضا دارد. ترکیب نارنجی همیشه بهار با سفید و طوسی روشن، نارنجی زردآلویی و قهوه ای سوخته، و نارنجی شنی در کنار بژ روشن از بهترین ترکیب های رنگی برای حمام و دستشویی می باشد.

رنگ برنزه حمام و دستشویی

Bathroom Colors

رنگ حمام و دستشویی

برنزه کدر

برنزه رنگی است خنثی و زمینی. این رنگ همان خاکستری مایل به قهوه ای است و به نماد کار و پایداری شناخته می شود. استفاده از این رنگ خنثی فضای حمام و دستشویی را گرم، امن و راحت می کند و در عین حال به آسانی با رنگ های دیگر ترکیب می شود. این رنگ جذاب خاکستری مایل به قهوه ای، کلاسیک اما جلوه ای شیک و مدرن دارد و سایه های مختلف آن احساسات متفاوتی را در محیط پراکنده می کند. برنزه اگر به قهوه ای تمایل بیشتری داشته باشد زمینی تر می شود و سادگی و راحتی بیشتری را منتقل می کند اما برنزه مایل به خاکستری اندکی عبوس و سرد اما مدرن تر می شود و جذابیت بیشتری به خود می گیرد. برنزه کدر با رنگ های نرم پاستلی مانند صورتی روشن، زرد و حتی سبز زیتونی به راحتی جفت می شود. با اینکه برنزه رنگی گرم است اما به لطف ذات تطبیق پذیری آن با رنگ های سرد نیز به خوبی ترکیب می شود. همچنین ترکیب این رنگ با سفید کرمی، یا سایه های طرح دار خاکستری جلوه ای آرام و متین پیدا می کند. دیوارهای برنزه کدر در کنار لوازم چوبی گرم و اکسسوی های فلزی و طلایی فضایی شیک و دنج فراهم می کند.