جذاب تر کردن الگوهای رنگی

هنگام طراحی یک اتاق مهم است
که در تونالیته نیز همانند رنگ تنوع ایجاد شود.

تونالیته رنگ

Living Room Colors

تونالیته رنگ چیست ؟

رنگ ها در مقابل انواع مختلف نور و در ساعات مختلف روز تغییر می­کنند. بنابراین شخصی که می­خواهد یک رنگ را برای دیوار انتخاب کند می­تواند در ساعات مختلف شبانه ­روز تست رنگ را انجام دهد و عکس­العمل رنگ را در مقابل نور اتاق بررسی کند. بنابراین ممکن است یک رنگ ثابت برای یک اتاق بسیار مناسب و برای اتاقی دیگر بسیار بد باشد. به عنوان مثال در اتاق­هایی که رو به شمال هستند و نور مستقیم ندارند رنگ­ های گرم مناسب تر می­باشند. همچنین نورهای مصنوعی نیز بر روی رنگ تاثیر گذار هستند. به عنوان مثال نور زرد به رنگ­ های گرم جلوه بیشتری می ­دهند ولی رنگ­های سرد را بی روح ­تر می­کنند. لامپ­های هالوژن نور طبیعی­تری دارند و رنگ­ها را کمتر تغییر می­دهند.

رنگ های اطاق کودکان

Bedroom Colors

رنگ های اطاق کودکان

طیف رنگ های قرمز

قرمز رنگ تحریک کننده ای است. برخی مطالعات نشان می دهد که رنگ قرمز حتی ضربان قلب و میزان تنفس شما را نیز افزایش می دهد. نشان داده شده است که به کودکان انرژی می بخشد ، و به طور بالقوه باعث افزایش تمرکز می شود. با این حال ، به نظر می رسد قرار گرفتن بیش از حد در معرض قرمز ممکن است در برخی از کودکان به ویژه کودکان نوپا باعث پرخاشگری شود.قرمز کاملاً به عنوان یک رنگ بارز در اتاق کاملاً خوب است ، به خصوص اگر سعی می کنید رنگ های سرد را متعادل کنید. به عنوان مثال ، یک دیوار آجری ، بدون اینکه طیف رنگ آمیزی زیاد باشد ، رنگ قرمز را به اتاق می افزاید.

رنگ های اطاق کودکان

Bedroom Colors

رنگ های اطاق کودکان

طبف رنگ های نارنجی

این رنگ گرم ، دوستانه و جوان در واقع برای کودکان بسیار مناسب است ، زیرا گفته می شود اعتماد به نفس ، برون گرایی و استقلال را تشویق می کند. ماهیت اجتماعی این رنگ کودکان و دوستانشان را نیز راحت می کند و باعث ایجاد ارتباط و همکاری می شود.

رنگ های اطاق کودکان

Bedroom Colors

رنگ های اطاق کودکان

طیف رنگ های زرد

بیشتر ما رنگ زرد را با احساس شادی و نشاط مرتبط می دانیم. زردهای نرم تر می توانند به تمرکز کمک کنند ، در حالی که روشن ترها باعث افزایش حافظه می شوند. مراقب باشید از استفاده بیش از حد از زرد روشن استفاده کنید. در مقادیر زیاد ممکن است احساس تحریک و حتی عصبانیت ایجاد کند.

رنگ های اطاق کودکان

Bedroom Colors

رنگ های اطاق کودکان

طیف رنگ های سبز

این رنگ آرامش بخش و طبیعی تأثیر آرامش بخشی بر کودک دارد. دانشمندان همچنین دریافته اند که رنگ سبز می تواند سرعت خواندن و درک مطلب کودک را بهبود بخشد. نیازی به حداقل رساندن این رنگ "کاهش دهنده اضطراب" نیست.

رنگ های اطاق کودکان

Bedroom Colors

رنگ های اطاق کودکان

طیف رنگ های آبی

آبی احساس اضطراب و پرخاشگری را می کاهد و فشار خون و ضربان قلب را کاهش می دهد. کودکانی که احساس خلق و خو یا سایر مشکلات رفتاری را تجربه می کنند ممکن است جلوه های تسکین دهنده اتاق آبی را درک کنند.

رنگ های اطاق کودکان

Bedroom Colors

رنگ های اطاق کودکان

طیف رنگ های بنفش

بنفش که غالباً با سلطنت همراه است بلندپروازانه و از خود مطمئن است. این همچنین رنگ شور ، خلاقیت ، خرد و معنویت است. این رنگ عمیق و احساسی برای ایجاد حساسیت و دلسوزی در کودکان بسیار مناسب است. اما اگر کودک شما حساسیت خاصی دارد ، ممکن است بخواهید این رنگ را فقط به صورت محدود استفاده کنید.