انتخاب رنگ برای پاسیو و نما

هنگام انتخاب رنگ قسمت بیرونی خانه خود همانگونه رفتار کنید که در قسمت داخلی خانه است

رنگ برای پاسیو و نما

Living Room Colors

رنگ برای پاسیو و نما

رنگ در فضای باز سریعترین راه برای هوشمند سازی نمای بیرونی و قرار دادن مهر شخصیت بر روی خانه شما است. نمونه ها رابگیرید ، تکه های بزرگی را آزمایش کنید و کنتراست بین رنگ های مختلف را که در نور روز ظاهر می شوند ، ببینید. اگر رنگ داخلی مورد علاقه خود را دارید که می خواهید از آن استفاده کنید ، ممکن است مجبور شوید یک یا دو سایه برای رنگ خارجی تیره کنید. همانند اتاقهای داخلی ، همه چیز به جهت خانه بستگی دارد.

رنگ برای پاسیو و نما

خرمایی

خرمایی

خاکستری

خاکستری

آبی طوسی

آبی طوسی

ذغالی

ذغالی

کرم قهوه ای

کرم قهوه ای

سفید محو

سفید محو

رنگ پاسیو و نما

Bedroom Colors

رنگ پاسیو و نما

خرمایی

خرمایی همان قرمز مایل به قهوه ای است و خواص هر دو رنگ را به همراه دارد. قهوه ای سمبل طبیعت و خاک بوده و آرامش و امنیت طبیعت را تداعی می کند و در عین حال نیرو بخش و قدرتمند است. این رنگ وقتی با هیجان و انرژی قرمز ترکیب می شود، آرامشی توام با هیجان را القا می کند. خرمایی یکی از محبوب ترین رنگ ها برای نما و پاسیوی خانه شناخته شده است. رنگ خرمایی رنگی زمینی ست و به ساختمان نمایی خوشایند می بخشد و حس مهمان نوازی را به انسان منتقل می کند. از آن جایی که خرمایی رنگی تیره است برای نما و پاسیوهای بزرگ مناسب تر است. نمای خرمایی را بهتر است با رنگ های خنثی مانند سفید ترکیب کنید. همچنین می توان از آجرهای قرمز و یا چوب های قهوه ای در ترکیب با خرمایی استفاده کرد. خرمایی را در پاسیو به مقدار کمتری استفاده کنید و این رنگ را با میز و صندلی های چوبی و کوسن های سفید، خرمایی و سبز ترکیب کنید. سبزی گیاهان و درختچه های پاسیو به زیبایی با ترکیب رنگی خرمایی جفت می شود و فضای گرم و دلپذیری برای عصرهای تابستانی شما فراهم می آورد.

رنگ پاسیو و نما

Bedroom Colors

رنگ پاسیو و نما

خاکستری

خاکستری رنگی جدی و خنثی است و هویت خود را از رنگ های مجاور خود می گیرد. این رنگ سمبل استقلال، جدایی، و تنهایی ست. و در عین حال حسی از امنیت، حفاظت و پایداری را القا می کند. همه سایه های تیره و روشن خاکستری گزینه ی پرطرفداری برای نمای ویلا و ساختمان است. خاکستری طیف رنگی بسیار متنوعی دارد و با توجه به زاویه تابش نور خورشید بر روی نما جلوه ی متفاوتی پیدا می کند. نمای خاکستری با ته رنگ گرم، همچون زرد و قرمز، رنگ خانه های به سمت جنوب جغرافیایی را گرم تر نشان می دهد. اما نماهای شمالی، به رنگ پایه خاکستری جلوه می کنند. رنگ خاکستری به راحتی با انواع سنگ ها، چوب ها، فلزات و انواع مواد ساختمانی مانند سمنت جفت می شود و جلوه ای مدرن و شیک به نمای آپارتمان و ویلا می بخشد. طیف های روشن خاکستری را با رنگ های سفید، نارنجی و سبز جفت کنید. می توانید از یک خاکستری تیره برای دیوار ها استفاده کنید و لبه ها و برآمدگی ها را خاکستری روشن رنگ آمیزی کنید. این ترکیب رنگ نمای ساختمان را کلاسیک و با شکوه نمایش می دهد. برای خانه هایی با سقف های شیروانی، ترکیب سایه های تیره و روشن خاکستری و سقف آبی رویال بسیار جذاب و پرطرفدار است. برای پاسیو از تناژهای گرم خاکستری و بژ استفاده کنید و آن ها را با عناصر چوبی روشن و کوسن های سفید جفت کنید. این ترکیب آرامش و راحتی بیشتری فراهم می آورد و در عین حال سبکی مدرن و جذاب به شمار می رود.

رنگ پاسیو و نما

Bedroom Colors

رنگ پاسیو و نما

آبی طوسی

آبی سمبل آرامش و آسایش است. این رنگ فشار خون را کاهش می دهد، ضربان قلب را پایین می آورد و یکی از بهترین رنگ ها برای نمای خارجی ساختمان محسوب می شود. آبی طیف رنگی  بسیار متنوعی دارد. سایه های آبی با ته رنگ خاکستری انتخاب مناسب تری برای نمای بیرونی هستند. زیرا در عین داشتن آرامش، به رنگ های طبیعت نزدیک ترند و امنیت و قدرت بیشتری به همراه دارند. آبی طوسی، رنگی روشن و تا حدودی خنثی ست که تداعی کننده یک آسمان ابری است اما در عین حال آرام بخش و متین است. این رنگ به خوبی با انواع سنگ ها، آجر و چوب های طبیعی ترکیب می شود. بهتر است این رنگ را با گوشه های سفید جفت نکنید زیرا موجب تیره تر و کدر تر شدن آبی می شود. بهترین رنگ در مجاورت آبی طوسی، یه خنثی گرم و روشن مانند کرم است. سایه های تیره تر آبی با ته رنگ خاکستری همچون آبی فولادی، آبی دریایی کدر، آبی مشکی، یاقوت کبود و آبی رویال کدر در کنار رنگ هایی مانند طوسی روشن، نارنجی، و کرم به نمای خانه شخصیت و ابهت خاصی می بخشند. همچنین نمای آبی فیروزه ای گزینه مناسبی برای ویلاهای ساحلی هستند و با رنگ سبز لیمویی به زیبایی ترکیب می شود. آبی را در پاسیو با مبلمان چوبی، حصیری، و یا فلزی سفید به کار ببرید. ترکیب سایه های آرام آبی و گرمای بژ فضای پاسیو را آرام، دنج و مدرن می کند.

رنگ پاسیو و نما

Bedroom Colors

رنگ پاسیو و نما

ذغالی

رنگ ذغالی رنگ تطبیق پذیری و وقار است. این رنگ ارتباط نزدیکی با رنگ مشکی دارد. سیاه به جای اینکه یک رنگ باشد، حالتی از “بی نوری” است. استفاده از مشکی و ذغالی در طراحی داخلی ریسک بزرگی محسوب می شود، اما می تواند نمای بیرونی یک ساختمان شلخته را فوق العاده قدرتمند و تاثیرگذار جلوه دهد. در حالی که روش های سنتی به استفاده از رنگ های خنثی برای نمای بیرونی تمایل دارند، نمای ذغالی  رنگی مدرن و جذاب است که خانه ی شما را به نقطه تاکیدی محله تبدیل می کند. مشکی و ذغالی مانند خاکستری رنگی خنثی هستند و تفاوت رنگی قابل توجهی در کنار عناصر دیگر مانند رنگ ها، مواد ساختمانی، طرح و الگو ها ایجاد می کنند. این رنگ همچون لباسی مشکی بر روی خانه ی شما می نشیند و نیاز به تزیین و آراستن دارد تا قدرت و شخصیت خود را نشان دهد. یک رنگ مناسب برای در ورودی خانه، یک باغچه با طراوت، یا نورپردازی مناسب حکم جواهر را برای این لباس دارد. ذغالی زوایا و گوشه ها را مجعدتر می کند و جزئیات معماری را نمایان تر جلوه می دهد. ذغالی مات یا براق دو نمای کاملا متفاوت ایجاد می کنند. بهتر است از ذغالی یا مشکی مات برای خانه های قدیمی، کلبه های چوبی، و یا نماهایی با جزییات زیاد معماری استفاده کنید. اما ذغالی براق برای خانه های مدرن و مینیمال گزینه ی بهتری است. مشکی یا ذغالی را با لبه ها، درها و پنجره های سفید یا طوسی جفت کنید. ترکیب این رنگ با سنگ های روشن زمینی، مقدار کمی نمای آجر، و یا چوب های تناژ گرم و تیره انتخاب هوشمندانه ای ست.   

رنگ پاسیو و نما

Bedroom Colors

راهنمای رنگ سالن پذیرایی

کرم قهوه ای

کرم ترکیبی از سفید و زرد است. رنگ کرم سمبل احترام و فروتنی ست. این رنگ حسی از گرما و راحتی را القا می کند و تقویت کننده ایده های تازه است. اما از آن جایی که کرم، رنگ پریده است می تواند اعتماد به نفس پایین و عدم اطمینان را تا حدودی منتقل کند. اما کرم نسکافه ای، رنگی متشخص است که گرمای قهوه ای و تازگی سفید را همزمان داراست. نسکافه ای رنگی ساکت است و حسی از گذشته و تاریخ را یادآوری می کند. و به همین علت هیچ گاه قدیمی نمی شود. کرم و سایه های متنوع آن بسیار خنثی هستند و وقتی در کنار دیگر رنگ های خنثی قرار می گیرند، ترکیبی شیک، پیچیده و محافظه کار حاصل می آورند. انتخاب کرم برای نمای بیرونی و پاسیو انتخاب عاقلانه ای ست. نمای کرم مایل به قهوه ای استحکام و پایداری بیشتری را تداعی می کند. دیوار های کرم نسکافه ای را با لبه ها و در و پنجره های کرم روشن و سفید جفت کنید. همچنین ترکیب این رنگ با آبی نفتی و سقف و ستون های آجری نمای متشخص و نجیب از خانه شما را به نمایش می گذارد. سقف شیروانی نارنجی هلویی در کنار این رنگ جلوه ای زیبا و جذاب پیدا می کند. کرم نسکافه ای با دکوراسیون چوبی و حصیری و عناصر کرم روشن و قهوه ای سوخته، پاسیو و باغچه خانه شما را به محیطی امن، قابل اعتماد و مهمانپذیر تبدیل می کند.

 

رنگ پاسیو و نما

Bedroom Colors

رنگ پاسیو و نما

سفید محو

سفید با خلوص، سکون، و پاکیزگی همراه است. رنگ سفید سمبل صلح، بی گناهی، و تنهایی ست. این رنگ بی رنگ از مرزهای خود فراتر می رود و فضا را درخشان تر، روشن تر و گسترده تر می کند. نمای بیرونی به رنگ سفید، در سال های اخیر طرفداران زیادی پیدا کرده است. سفید برای طراحی های مینیمال بهترین گزینه است و در عین حال کلاسیک می نماید و هیچ گاه قدیمی نمی شود. سفیدی که برای دیوار های بیرونی انتخاب می شود بهتر است درخشان تر از سفیدی باشد که غالبا برای لبه ها و در ترکیب با سایر رنگ ها استفاده می شود. در استفاده از سفید به چند نکته ساده و کلیدی دقت کنید. اگر همسایه های شما خانه هایی با دیوارهای خنثی و ساکت دارند از طیف های گرمتر سفید استفاده کنید تا زننده و تند به نظر نرسد. سفید صدفی انتخاب مناسبی برای این شرایط است. همچنین، این نکته را فراموش نکنید که سفید در معرض نور، در مقایسه با رنگ سفید در سایه، بسیار متفاوت جلوه می کند. اگر دیوارهای خانه شما بیشتر در سایه قرار می گیرد، از سفید های درخشان تری استفاده کنید. اما در صورتی که در معرض زیاد نور خورشید هستید و یا در نمای خانه از سنگ و آجر استفاده کرده اید سایه های گرم سفید را به کار ببندید. علاوه بر آن، لبه پنجره هایی که پهن هستند را بهتر است مشکی رنگ آمیزی نکنید. این تفاوت رنگ موجب سنگینی و تندی فضای بیرونی می شود. سفید یا طوسی روشن انتخاب بهتری برای این کار است. رنگ سفید در پاسیو، فضایی آرام، شیک و مدرن فراهم می کند و وقتی با تابش نور خورشید و سبزی و طراوت باغچه همراه می شود، لذت یک روز تابستانی یا بهاری را دو چندان می کند.  erisque enim ligula venenatis dolor. Maecenas nisl est, ultrices nec congue eget, auctor vitae massa. Fusce luctus vestibulum augue ut aliquet. Nunc sagittis dictum nisi, sed ullamcorper ipsum dignissim ac. In at libero sed nunc venenatis imperdiet sed ornare turpis. Donec vitae dui eget tellus gravida venenatis. Integer fringilla congue eros non fermentum. Sed dapibus pulvinar nibh tempor porta.