طرح هایی برای رنگ راهرو

به دنبال طرح های رنگی راهرو هستید که یک ورودی جذاب ایجاد کند؟

 رنگ راهرو

رنگ های راهرو و هال

رنگ های راهرو و هال

به دنبال طرح های رنگی راهرو هستید که یک ورودی جذاب ایجاد کند؟ یک راهرو با تزئین زیبا صدای بقیه خانه را می دهد و سبک داخلی خود را به محض ورود از در به مهمانان و عزیزان معرفی می کند . از یک پالت رنگ روشن گرفته تا راهروهای دریایی تیره با لبه ای از زرق و برق بزرگ ؛ این ایده ها را بررسی کنید و الهام بگیرید . وقتی صحبت از رنگ آمیزی می شود ، می توانید به دنبال رنگهای جسورانه بروید یا یک پالت آرامش بخش را انتخاب کنید. خنثی ها به وضوح اطمینان حاصل می کنند که راهرو شما سبک مطبوعی دارد ، اما همچنین سایه های روشن و نیمه تیره زرد ، سبز ، صورتی و آبی را در نظر بگیرید . و البته ، همیشه رنگ خاکستری برای سایه ای بی انتها وجود دارد .

رنگ های منتخب برای راهرو و هال

بژ فرانسوی

بژ فرانسوی

هلویی روشن

هلویی روشن

یاسی اسطوخودوس

یاسی اسطوخودوس

یاقوت کبود

یاقوت کبود

زیتونی مه آلود

زیتونی مه آلود

طوسی دودی

طوسی دودی

رنگ بژ راهرو

رنگ های راهرو و هال

رنگ های راهرو و هال

بژ فرانسوی

بژ پادشاه رنگ های خنثی است؛ ترکیبی از زرد و قهوه ای. رنگ بژ نماد کار و پایداری است. این رنگ در بسیاری  از فرهنگ ها به سمبل تقوا و سادگی مشهور است. طیف رنگ های خنثی در راهرو و ورودی خانه، فضایی روشن  و روح دار ایجاد می کنند و القا کننده حس مهمان نوازی و در حین حال ابهت و اعتبار است. ته رنگ زمینی موجود در رنگ های خنثی کلید اصلی در ایجاد اتمسفر دلخواه شماست. استفاده از رنگ های خنثی با پایه گرم،  راحتی و گرمای زیادی به فضای راهرو می بخشد و احساسی از نرمی و انگیزش در ورودی خانه فراهم می کند. بژ فرانسوی و بژ گندمی به زیبایی با رنگ های سفید، کرم و طالیی جفت می شوند و ترکیب رنگی مدرن و  شیکی پدید می آورند. برای ایجاد محیطی گرم تر و دلپذیرتر می توان از بژ بیسکویتی که ته رنگ قرمز دارد  برای هال و راهرو ورودی استفاده کرد. ترکیب این رنگ در کنار مقدار کمی قرمز آجری و اکسسوری های چوبی  بسیار جذاب و خاص می شود. همچنین بژ با ته رنگ سبز مانند بژ خاکی به خوبی با سبز زیتونی ترکیب می  شود و آرامش و طراوت و امنیت طبیعت را در فضای ورودی خانه شما پراکنده می کند.

رنگ های راهرو و هال

رنگ های راهرو و هال

رنگ های راهرو و هال

هلویی روشن

هلویی ترکیبی از صورتی و نارنجی است. رنگی بهاری، لطیف و کم حرارت. هلویی پاستلی روشن رنگی شیرین،  شاداب و صمیمانه است و حسی از عشق، شادمانی و راحتی در فضا ایجاد می کند. اما سایه های تند هلویی سمبل  انرژی، سرزندگی، بازیگوشی، تشویق و دل گرمی است. رنگ هلویی روشن در فضای ورودی خانه گرمای مطبوعی  ایجاد می کند و تا حدودی شبیه به رنگ های خنثی رفتار می کند. این رنگ برای راهروهای ورودی تنگ و  همچنین راهرورهایی که در معرض نور طبیعی کمتر هستند بسیار مناسب است و آن ها را روشن تر و بزرگ تر  جلوه می دهد. اما طیف های تیره تر هلویی را می توان در راهروهای عریض تر به کار برد تا خستگی یک روز  طوالنی را در ورودی خانه اندکی به در کند. رنگ هلویی و سایه های مختلف صورتی ممکن است کمی زنانه به  نظر برسند اما هنگامی که در کنار رنگ های سرد قرار بگیرند تعادل را در محیط فراهم می کنند. ترکیب هلویی  روشن و آبی دریایی روشن فضای راهرو را سرگرم کننده و روحیه بخش می کند. همچنین این رنگ به خوبی با طوسی روشن، کرم، سفید و نارنجی جفت می شود و به هال و راهروی منزل شما گرما و راحتی مطبوعی می بخشد.

رنگ های راهرو و هال

رنگ های راهرو و هال

رنگ های راهرو و هال

یاسی اسطوخودوسی

بنفش رنگ اصالت و ثروت است. این رنگ که از ترکیب قرمز و آبی ایجاد می شود برخلاف رنگ های دیگر به  ندرت در طبیعت یافت می شود. بنابراین نماد وفاداری و شکوه سلطنتی است. رنگ بنفش طیف های بسیار  متنوعی دارد. بنفش با ته رنگ آبی، مانند نیلی، کمی سرد است و فضایی نجیب و آرام پدید می آورد. اما بنفش  با ته رنگ قرمز همچون بنفش آلویی، سمبل شکوهمندی، رازآلودی و جادو است. رنگ یاسی یکی از سایه های  بسیار آرام بنفش است که از ترکیب بنفش و سفید حاصل شده است و با گیاه اسطوخودوس شناخته می شود.  استفاده از این رنگ در فضای هال و راهرو آرامش، لطافت زنانه و محبت را در محیط پراکنده می کند. رنگ یاسی  با ته رنگ آبی راهرو را سرد و آرام می کند و ترکیب این رنگ با حاشیه ها و اکسوری های سفید فضا را شیک و  مدرن می کند. این رنگ اندکی به طوسی متمایل است و برای متعادل کردن حس سردی آن می توان از عناصر  تناژ گرم مانند نارنجی، زرد و قرمز استفاده کرد. اما یاسی متمایل به صورتی که ته رنگ قرمز دارد کمی گرمتر  است و انرژی و گرمای بیشتر به محیط می بخشد. یاسی مایل به صورتی به خوبی با رنگ های طوسی روشن، بنفش آلویی و سبز نعنایی جفت می شود و ورودی منزل شما را آرام، لطیف و سرزنده می کند.

رنگ های راهرو و هال

رنگ های راهرو و هال

رنگ های راهرو و هال

یاقوت کبود

آبی رنگی سرد، آرام و نجیب است. آبی بیانگر وسعت، امید، اعتقاد، انعطاف پذیری و پذیرش است. امواج نور آبی  به کاهش درد کمک می کنند و تنظیم کننده فشار خون و ضربان قلب است. انتخاب رنگ های تیره برای راهرو  ممکن است کمی عجیب به نظر برسد اما این یک تصور غلط رایج است که فقط رنگ های روشن به بزرگتر شدن  فضا کمک می کنند. ازآن جایی که به طور معمول راهروهای عبوری در منزل ذاتا تاریک و دلگیر هستند، رنگ  سفید این فضا دلگیرتر و کسل کننده تر می کند. در حقیقت، گاهی اوقات یک رنگ تیره می تواند دیوارها را بیرون بکشد و راهرو را طوالنی تر کند. آبی یاقوت کبود از سایه های تیره آبی محسوب می شود و برای راهرو  های راه پله، خصوصا آن هایی که به سالن ورودی متصل هستند مناسب است. این رنگ به فضای منزل شما شخصیت می بخشد و آن را مدرن و شیک جلوه می دهد. اگر آبی تیره را برای یک راهرو کم عرض و طوالنی انتخاب کردید بهتر است در انتهای راهرو، دیواری که راهرو به آن ختم می شود از یک رنگ پررنگ تر استفاده  کنید تا کمی به جلو متمایل شود و حس طویل بودن راهرو را کم کند. استفاده از این رنگ در کنار طوسی  روشن، سفید، بژ و همچنین رنگ های گرم مانند زرد خردلی و نارنجی راهروهای منزل شما را زیبا، خاص و  مدرن جلوه می دهد.

رنگ های راهرو و هال

رنگ های راهرو و هال

رنگ های راهرو و هال

زیتونی مه آلود

سبز رنگ طبیعت است. رنگ دنیای گیاهان است و با سکوت، بهره وری، زندگی،امید، جوانی، رشد، خرد و رضایت  همراه است. راهرو مانند یک دروازه، ورودی را به دیگر قسمت های خانه وصل می کند و تاثیر اولیه از منزل را در ذهن افراد به جا می گذارد. یک راهروی ورودی سبز حسی از آرامش و امنیت را القا می کند و تداعی کننده روح  و طروات طبیعت است. با این حال استفاده بیش از حد از سبز ممکن است افسرده کننده و غم افزا باشد. بنابراین  بهتر است از چند سایه سبز همزمان استفاده کنید و همچنین در راهروهای کم عرض رنگ سقف و کف را روشن  انتخاب کنید. سایه های رنگ پریده سبز مانند زیتونی مه آلود به هال و راهروها عمق بیشتری می دهد و فضا را  عریض تر جلوه می دهد. اما سبزهای تیره تر کمی فضا را بسته تر اما باشکوه تر می کند. بهتر است یک دیوار را  زیتونی رنگ پریده و دیوار دیگر را زیتونی تیره تر انتخاب کنید. این ترکیب رنگ در کنار عناصر و اکسسوری های  چوبی، پویایی و انرژی بیشتری به فضای راهرو می بخشد. استفاده از چند رنگ گرم مانند نارنجی و زرد می تواند  راهروی سبز را سرگرم کننده تر و شاداب تر جلوه دهد.

رنگ های راهرو و هال

رنگ های راهرو و هال

رنگ های راهرو و هال

طوسی دودی

طوسی خالص خنثی ترین رنگ است و به خودی خود هیچ هویتی ندارد بلکه هویت خود را از رنگ های مجاورش  می گیرد. این رنگ القا کننده حس استقالل، جدایی و تنهایی است. در عین حال طوسی روشن موجب کاهش  تنش و اضطراب می شود و آرام بخش است. اما سایه های تیره تر آن می تواند افسرده کننده و دلگیر باشد. طوسی دودی، بسیار روشن و به سفید متمایل است. این رنگ در ورودی خانه احساس امنیت و حفاظت را القا می کند و فضا را روشن تر و بزرگتر و بی انتها نشان می دهد. سفید دودی را می توان با سایه های مختلف خاکستری برای  راهرو به کار برد. این ترکیب سبکی الیه الیه در فضای راهروی شما ابجاد می کند و به آن بعد بیشتری می دهد. دیوار های طوسی روشن، سقف سفید و کف سنگی طرح دار طوسی روشن در کنار اکسسوری های برنجی و طالیی و تابلوهای نقاشی مدرن، ورودی خانه را تبدیل به فضایی کالسیک اما مدرن می کند. برای ایجاد جوی راحت تر  و آرام تر طوسی دودی را در کنار عناصر چوبی روشن استفاده کنید و از جذابیت مقدار محدودی رنگ های گرم در این ترکیب بهره ببرید. ترکیب رنگی که هیچ گاه قدیمی نمی شود دیوارهای طوسی در کنار لبه ها و حاشیه  های سفید است.