رنگ های دل ربا برای آشپزخانه

5 رنگ برای تزئین
آشپزخانه کدبانوی منزل

Top 5 Living Room Colors

Living Room Colors

رنگ های هوشمند آشپزخانه منزل

با وجود رنگهای بسیار زیاد برای آشپزخانه ، انتخاب یک رنگ مناسب برای خانه دشوار است. با طراحی کامل رنگ آشپزخانه ، شخصیت و سبک خود را به فضای آشپزی وارد کنید. کابینت خود را با رنگی پررنگ و شاد رنگ کنید ، جزیره را با رنگ لهجه به روز کنید ، کاشی پشتی کاشی رنگی اضافه کنید یا وسایل را در سایه بیانی انتخاب کنید. چه یک طرح کلاسیک آشپزخانه را انتخاب کنید و چه جسورانه عمل کنید ، حتی مقدار کمی از رنگ نیز می تواند تأثیر زیادی بگذارد. با ایده هایی از آشپزخانه های رنگارنگ مورد علاقه ما ، شامل سایه های آبی ، سبز ، قرمز ، زرد و غیره و همچنین رنگ های خنثی دنج و سفید ترد ، شروع کنید.

رنگ های منتخب برای آشپزخانه

زرد پاستیلی

زرد پاستیلی

سبز خزه ای

سبز خزه ای

آبی آسمانی

آبی آسمانی

قرمز ژربرایی

قرمز ژربرایی

نارنجی هویجی

نارنجی هویجی

قهوه ای خاکی

قهوه ای خاکی

رنگ های آشپزخانه

رنگ های آشپزخانه

راهنمای رنگ آشپزخانه

زرد پاستیلی

زرد درخشان ترین و شادترین رنگ در چرخه رنگ است. انتخاب رنگ زرد و طیف های مختلف آن برای آشپزخانه انتخاب هوشمندانه ای است. زرد روشن در فضای داخلی محیط را بزرگتر از اندازه واقعی آن نشان می دهد زیرا رنگ های روشن سبب گستردگی فضا می شوند.  زرد، همانند رنگ سفید، بیشترین میزان نور را انعکاس می دهد و فضای پر نور تر و روشن تری را در محیط آشپزخانه ایجاد می کند. به خصوص برای آشپزخانه هایی که در معرض نور طبیعی کمتری هستند رنگ زرد بهترین گزینه برای رنگ آمیزی است. زرد رنگ پویایی و محرک فعالیت است. گرمای این رنگ محیط صمیمانه و نشاط آوری را ایجاد می کند و خستگی و بی حالی را کاهش می دهد. زرد رنگی شادی آور، امیدوار کننده، الهام بخش و نشانه خوش آمد گویی است و سبب تحریک اشتها می شود. بنابراین انتخاب مناسبی برای آشپزخانه و ناهارخوری می باشد. استفاده از زرد پررنگ به تنهایی موجب بروز خشونت می شود. بنابراین پیشنهاد می شود از طیف های ملایم زرد مانند زرد پاستلی، زرد لیمویی، زرد یرقانی و کرم؛ در کنار رنگ هایی مانند سفید و سایه های مختلف خاکستری استفاده شود. ترکیب زرد اخرایی با سبز فیروزه ای و آبی تیره از ترکیبات رنگی محبوب برای آشپزخانه در اروپای قدیم محسوب می شود. باید این نکته را مد نظر قرار داد که زرد هنگامی که در کنار رنگ سفید قرار می گیرد از درخشش آن کاسته می شود و کمی سردی به خود می گیرد. همچنین رنگ زرد در مجاورت خاکستری سبب می شود خاصیت خنثی بودن خاکستری از بین برود و کمی به آبی متمایل شود. بنابراین در انتخاب حجم رنگ های مجاور رنگ زرد دقت کنید تا این تاثیرات همزمانی رنگ ها اندکی کاهش یابد.

رنگ های آشپزخانه

رنگ های آشپزخانه

راهنمای رنگ آشپزخانه

سبز خزه ای

طیف رنگ های سبز یکی از پر طرفدارترین رنگ های انتخابی برای آشپزخانه است. ازآن جایی که سبز پیوند نزدیکی با طبیعت دارد استفاده از آن فضا را سرشار از طراوت و آرامش می کند و برای آشپزخانه های پر جمعیت بسیار توصیه می شود. سبز رنگ دنیای گیاهان است و با سکوت، بهره وری، زندگی،امید، جوانی، رشد، خرد و رضایت همراه است. تحقیقات نشان می دهد که رنگ سبز توسط افراد باهوش، خوش صحبت، اجتماعی و علاقمند به غذا انتخاب می شود. همچنین سبز سبب تنظیم قلب و سیستم گردش خون می شود و برای درمان بیماری هایی مانند تب یونجه و مشکلات کبدی مفید است. علم فنگ شویی ثابت کرده است که رنگ سبز رنگ سلامتی است و  استفاده از آن در آشپزخانه موجب هضم بهتر غذا می شود. طیف های تیره سبز در آشپزخانه ممکن است فضا را کمی بسته و تاریک نشان دهد و احساسی از بد خلقی و ناسازگاری در افراد ایجاد کند. اما هارمونی سبزهای روشن مانند سبز خزه ای، سبز ارتشی روشن، سبز زیتونی روشن و سبز آبی روشن در کنار عناصر چوبی با طیف رنگی گرم در آشپزخانه فضایی بسیار جذاب و مدرن در منزل شما ایجاد می کند. همچنین ترکیب رنگ هایی مانند سبز خاکی و صورتی در کنار طوسی روشن، سبز آبی تیره و کرم، و سبز نعنایی و قهوه ای سوخته از هارمونی های پرطرفدار برای آشپزخانه است. زمانی که سبز در کنار طوسی قرار می گیرد احساسی از غم و تباهی را در افراد ایجاد می کند بنابراین استفاده از این ترکیب به تنهایی برای آشپزخانه مناسب نیست و می توان با استفاده از یک روشن دیگر فضا را تلطیف نمود. همچنین سبز در کنار نارنجی فعال و پویا می شود اما حالتی مصنوعی و غیر لطیف ایجاد می کند. اما استفاده از رنگ های گرم و تند مانند نارنجی و قرمز به صورت محدود در کنار سبز ترکیب هوشمندانه ای است.

رنگ های آشپزخانه

رنگ های آشپزخانه

راهنمای رنگ آشپزخانه

آبی آسمانی

آبی رنگ آرامش است و محیطی ملایم و لطیف ایجاد می کند. رنگ آبی در طیف رنگ های سرد قرار می گیرد و به همین دلیل استفاده از آبی باعث می شود که دمای فضا کمی کمتر از واقعیت احساس شود. آبی بیانگر وسعت، امید، اعتقاد، انعطاف پذیری و پذیرش است. امواج نور آبی به کاهش درد کمک می کند. گرچه آبی رنگ چندان مناسبی برای آشپزخانه نیست اما به کار بردن سایه های آبی به مقدار کم محبوبیت بسیاری پیدا کرده است. آبی تیره موجب سنگینی فضا و سرکوب اشتها می شود واحساسی از ترس، غم و نیستی را تداعی می کند. اما طیف های روشن آبی حسی از تازگی و پاکیزگی القا می کند و برای دیوارها، کابینت ها و حتی سقف آشپزخانه رنگ مناسبی است. اما بهتر است محدود و به صورت رنگ حاشیه ای آن را به کار برد. قرار گرفتن آب در کنار سفید، خاکستری و دیگر رنگ های خنثی فضایی جذاب و آرامش بخش در آشپرخانه شما پدید می آورد. ترکیب کابینت ها یا دیوارهای آبی رویال روشن، آبی آسمانی، آبی فیروزه ای روشن و نیلی روشن در کنار میز و صندلی های چوبی با تناژهای خنثی زیبایی منزل شما را چندین برابر می کند.

رنگ های آشپزخانه

رنگ های آشپزخانه

راهنمای رنگ آشپزخانه

قرمز ژربرایی

طیف های زیبا و جذاب قرمز آشپزخانه را به محیطی گرم و صمیمی تبدیل می کند. قرمز رنگ شور و هیجان، قدرت، شجاعت، هوشیاری و جلب توجه است. رنگ قرمز حس بویایی و اشتها را افزایش می دهد و از این رو رنگ مناسبی برای آشپزخانه و سالن غذا خوری می باشد. انتخاب رنگ قرمز به صورت تک رنگ موجب بسته تر شدن فضا می شود و همچنین تاثیرات منفی بر روی سیستم عصبی و گردش خون دارد. بنابراین بهتر است از رنگ قرمز به صورت محدودتر و در کنار رنگ های خنثی سرد استفاده شود. کابینت های قرمز در کنار سنگ های خاکستری و طرح دار جلوه ی بسیار زیبایی به آشپزخانه می دهد. همچنین مجاورت کابینت ها یا دیوارهای قرمز با ظروف فلزی و سنگی زغالی و اسیتل تفاوت رنگ جذابی ایجاد می کند. بنابراین استفاده از طیف های گرم قرمز در کنار مواد خامی مانند چوب و سنگ، هر گونه ریسکی را در مقابل خاصیت زنندگی قرمز از بین می برد. قرار گیری قرمز در کنار سفید از گرما و درخشندگی قرمز می کاهد اما قرمز در کنار سیاه گرم و فروزان می شود و کیفیت احساسی متجاوزی ایجاد می کند که برای آشپزخانه مناسب نیست.

رنگ های آشپزخانه

رنگ های آشپزخانه

راهنمای رنگ آشپزخانه

نارنجی هویجی

نارنجی ترکیبی از قرمز و زرد است و حداکثر گرما، انرژی و فعالیت در این رنگ است. نارنجی به شدت محرک است و خاصیت ضد افسردگی دارد. با انتخاب این رنگ مرکبات شیرین و خوش رنگ را به محیط آشپزخانه خود می آورید. این رنگ بیانگر شادی، امنیت و خلاقیت است و حس کنجکاوی را در فضا القا می کند. رنگ نارنجی با ته رنگ زعفرانی قدرت و شجاعت را در محیط منعکس می کند اما نارنجی مایل به آجری پر انرژی و انگیزه بخش است. نارنجی نیز همانند قرمز به علت نیروی احساسی متجاوزی که ایجاد می کند بهتر است در کنار رنگ های خنثی ای مانند طیف های مختلف خاکستری استفاده شود. در انتخاب رنگ خاکستری نباید این نکته را فراموش کرد که خاکستری در مجاورت نارنجی متمایل به آبی خواهد شد. ترکیب رنگ نارنجی سوخته و صورتی کمرنگ آشپزخانه شما را خاص و مدرن جلوه می دهد. همچنین ترکیب رنگ های نارنجی در کنار صفحات چوبی با طیف رنگ گرم انتخاب مناسبی برای آشپرخانه است. استفاده محدود از آبی نفتی تیره در کنار کابینت های نارنجی روشن محیطی جذاب و منحصر به فرد ایجاد می کند.

رنگ های آشپزخانه

رنگ های آشپزخانه

راهنمای رنگ آشپزخانه

قهوه ای خاکی

رنگ قهوه ای سمبل زمین است. جایی که غذای ما از آن به دست می آید. بنابراین استفاده از قهوه ای در محیط آشپزخانه انتخاب عاقلانه ای است. قهوه ای رنگ رضایت فیزیکی و احساسی است و بیانگر ذهنیتی محدود است. این رنگ به رنگ زمین شناسی شهرت دارد و نمود این رنگ هارمونی هماهنگی با سایر عناصر فضای داخلی دارد. رنگ قهوه ای اگر با سایه های رنگ های گرم ترکیب شود اثر راحتی زیادی را در آشپزخانه ایجاد می کند. در واقع قهوه ای رنگ تنه درختان و پستانداران است و چشم انسان به صورت ناخودآگاه با این رنگ ارتباط حسی برقرار می کند. اما استفاده از قهوه ای به تنهایی فضای کسل کننده و بی روحی را ایجاد می کند. رنگ قهوه ای یک رنگ خنثی گرم می باشد که با اکثر رنگ ها به راحتی ترکیب می شود. ترکیب رنگ های خاکی و سبز ارتشی روشن برای آشپزخانه فضای فوق العاده زیبا و خاصی را ایجاد می کند. پیشنهاد می شود از این ترکیب رنگ در خانه هایی ویلایی و جنگلی استفاده شود. همچنین ترکیب قهوه ای کاراملی و صورتی چرک، قهوه ای گندمی و سفید، و قهوه ای سوخته و زرد محیطی سرگرم کننده ایجاد می کند و حس پایداری را به انسان منتقل می کند.